Drukuj
Knowledge

Dzisiaj zaczynamy z kolokwialnej grubej rury, albowiem mam dla Was nie lada pytanie: co łączy romantyczne pocałunki pod jemiołą, garby wielbłądów (a także dromaderów!), rozkład liter na klawiaturze QWERTY, psy pałaszujące czekoladę, wznoszenie toastów oraz łyżki, noże i widelce? Cóż, entuzjaści pleniących się wszędzie teorii spiskowych zapewne już w połowie powyższego zdania zdołali dostrzec poszlaki niezbicie dowodzące istnienia rządzących światem jaszczurów z kosmosu, jednakże prawidłowa odpowiedź nie jest tak oczywista. Otóż elementem łączącym wymienione rzeczy okazuje się seria podcastów „Today I Found Out”, traktujących o ciekawostkach, intrygujących faktach z różnych dziedzin, oraz popularnych mitach. Całość oczywiście w języku angielskim – i to nie byłe jakim!

Today I Found Out

Today I Found Out

 

Zanim przejdę do samego podcastu, nadmienię tylko, że strona „Today I Found Out” oferuje dużo więcej rządnym wiedzy szperaczom internetowym, albowiem poza nagraniami audio można na niej odnaleźć całe mnóstwo regularnie publikowanych artykułów, krótkie (acz naszpikowane informacjami) filmy, oraz ciekawostki i fakty w pigułce. Podobnie jak w przypadku podcastów, zawarte na stronie treści są rzetelnie zredagowane, napisane ładnym językiem i przede wszystkim intrygujące. Tak więc zachęcam do przeklikania na wskroś wszystkich możliwych zakładek i zaznajomienia się z cyfrowymi dobrami, które – jak sama nazwa witryny wskazuje – czekają na odkrycie.

Sam podcast jest warty uwagi (według mego subiektywnego osądu, ale spokojnie – mam bardzo dobry gust, wysublimowany, wysmakowany, mucha nie siada) z kilku względów, a mianowicie:

Tak więc sami widzicie, że nic tyko słuchać. Satysfakcja gwarantowana!